293D474X0025A2T datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    293D474X0025A2T
  • Производитель
    Sprague Electric
  • Описание
    Sprague Electric 293D474X0025A2T Capacitance: 0.47 uF Dimensions: 1.6 mm W x 3.2 mm L Dissipation Factor Df: 4 Esr: 12 Ohms Height: 1.6 mm Lead Free Status / Rohs Status: No?  Lead Spacing: 0.8 mm Leakage Current: 0.5 uAmp Operating Temperature Range: - 55 C to + 85 C Package / Case: 1206-07 (3216-18 metric) Product: Tantalum Solid Low ESR Commercial Grade Ripple Current: 0.08 Amp Series: 293D Termination Style: SMD/SMT Tolerance: 20 % Voltage Rating: 25 Volts Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD ESR: 12 Ohms Case Code - in: 1206 Case Code - mm: 3216 Mfr Case Code: A Case Capacitance - nF: 470 nF Capacitance - pF: 470000 pF Dissipation Factor DF: 4 Factory Pack Quantity: 2000